KONST / Litografier / Färglitografi 9439384
*
nr 943 9384
Gunilla Mann
(f. 1947), Sverige
Färglitografi, Gunilla Mann (f. 1947), 280/290, motivet: 40x60
Gunilla Mann, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född 1947 i Göteborg.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 februari 2015
kl 19:03:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/2 09:43:50
1
Vinnande bud
- Tema
16 feb
Grafik
På Tema Grafik den 16 februari har vi samlat etsningar, litografier, serigrafier och träsnitt av konstnärer som Jean (Hans) Arp, Olle Baertling, Ernst Billgren, James Coignard, Peter Dahl, Jean Dewas ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Gunilla Mann
Gunilla Mann, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född 1947 i Göteborg.
Läs mer om Gunilla Mann
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik gunilla mann litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:35
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28
-
6198 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:01
*
Gunilla Mann
Gunilla Mann, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född 1947 i Göteborg.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Gunilla Mann
nr 943 9384
Gunilla Mann
(f. 1947), Sverige
Färglitografi, Gunilla Mann (f. 1947), 280/290, motivet: 40x60
Gunilla Mann, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född 1947 i Göteborg.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 februari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/2 09:43:50 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
16 feb
Grafik
PÃ¥ Tema Grafik den 16 februari har vi samlat etsningar, litografier, serigrafier och träsnitt av konstnärer som Jean (Hans) Arp, Olle Baertling, Ernst Billgren, James Coignard, Peter Dahl, Jean Dewas ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Gunilla Mann
Gunilla Mann, svensk mÃ¥lare, tecknare, grafiker och skulptör född 1947 i Göteborg.Läs mer om Gunilla Mann
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik gunilla mann litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:35 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28 -
6198 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:01